با 105 شبکه اجتماعی مرجع و پرکاربر جهان آشنا شوید

با 105 شبکه اجتماعی مرجع و پرکاربر جهان آشنا شوید


با مطالعه این مقاله شما می توانید با 105 شبکه اجتماعی مرجع و پرکاربر جهان آشنا شوید. این شبکه های اجتماعی انواع مختف و کاربردهای متنوعی دارند و هرکدام برای گروهی از کاربران جذابیت پیدا کرده اند.


در این مقاله سعی شده تا تمام شبکه های اجتماعی مطرح تا سال 2017 که البته به زبان انگلیسی هستند در لیست گنجانده شوند. همچنین شبکه های اجتماعی معرفی شده، هرکدام در دسته بندی موضوعی خود نیز قرار گرفته اند تا شما عزیزان از رویکرد و کارایی این شبکه ها آگاهی اولیه را پیدا کنید.

 

انواع شبکه های اجتماعی

 

شبکه های اجتماعی عمومی

1- فیسبوک (Facebook): در حال حاضر هنوز بعنوان برترین شبکه اجتماعی دنیا مشغول به فعالیت است. فیسبوک هم اکنون حدود 2 بیلیون بازدید ماهانه دارد.

2- واتس آپ (WhatsApp): یک نرم افزار پیام رسان است که عمدتا بر روی گوشی های هوشمند کار می کند. البته واتس آپ در حال حاضر بخشی از شرکت فیسبوک شده و حدود 1 بیلیون کاربر در آن ثبت شده است.

3- مسنجر (Messenger): این نیز یک نرم افزار پیام رسان و بخشی از فیسبوک است که حدود 1.2 بیلیون کاربر دارد.

4- لینکداین (Linkedin): یک شبکه اجتماعی است که بیشتر توسط افراد حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. مالک این شبکه اجتماعی در حال حاضر شرکت مایکروسافت است و بیشتر از 500 میلیون کاربر فعال دارد.

5- گوگل پلاس (Google +): شبکه اجتماعی گوگل که بسختی با بخش های دیگر این کمپانی بزرگ گره خورده است. گوگل پلاس در حال حاضر بیش از 100 میلیون کاربر فعال دارد.

6- توئیتر (Twitter): هم اکنون تقریبا 320 میلیون کاربر دارد که می توانند تودیت های محدود 140 کاراکتری ارسال نمایند.

7- اینستاگرام (Instagram): یکی از شبکه های اجتماعی است که به اشتراک تصویر و ویدئو می پردازد و بیش از 375 میلیون استفاده کننده دارد. مالک این شبکه اجتماعی نیز شرکت فیسبوک می باشد.

8- پینترست (Pinterest): همانند اینستاگرام به کاربران اجازه اشتراک فیلم و عکس را می دهد و بیش از 175 میلیون کاربر فعال دارد.

9- اسنپ چت (Snapchat): یک شبکه اجتماعی پیام رسان چندرسانه ای است که حدود 150 میلیون کاربر روزانه دارد و بیشتر بخاطر فیلترهای تصویری ای که دارد بر سر زبان ها افتاده است. 

10- کوورا (Quora): یک شبکه اجتماعی پرسش و پاسخ می باشد که در آن کاربران می توانند به مطالب سوال شده پاسخ دهند. کوورا در حال حاضر بیش از 200 میلیون کاربر دارد.

11- گیرلز اسک گایز (GirlsAskGuys): این نیز یک شبکه اجتماعی پرسش و پاسخ است که در آن اعضاء می توانند به سوالات جنس مخالف خود پاسخ دهند.

12- نکست دور (Nextdoor)یک شبکه اجتماعی است که همسایگان را با به اشتراک گذاشتن رویدادهای آینده و سایر فعالیت های محله به هم متصل می کند. بیش از 150 میلیون همسایه در آمریکا عضو این شبکه اجتماعی هستند.

13- پروداکت هانت (Producthunt): با استفاده از این شبکه اجتماعی می توان محصولات جدید را معرفی کرد و با استفاده از رای دیگر عضوها آنها را رتبه بندی نمود.

14- انگل لیست (AngleList): شبکه اجتماعی ای است که مشتمل بر سرمایه گذاران و استارت آپ ها می باشد و هم اکنون هزاران سرمایه گذار بعنوان عضوی از آن مشغول فعالیت هستند.

15- کیک استارتر (Kickstarter)یک پلت فرم تامین اجتماعی است که مردم می توانند محصولات و یا ایده های محصول خود را برای تامین بودجه در معرض دید عموم قرار دهند. این سایت در حال حاضر حدود 10 میلیون پشتیبان دارد.

16- وی چت (WeChat): یک شبکه اجتماعی پیام رسان مخصوص کاربران موبایل است که محصول کشور چین می باشد. البته زبان این نرم افزار انگلیسی است و بصورت بین المللی فعالیت می کند و بیش از 1 بیلیون کاربر فعال ماهانه دارد. وی چت در ارائه خدمات چت و حتی خرید بسیار خوب و کاربردی می باشد.

17- اسکایپ (Skype)اسکایپ یک پلت فرم پیام رسانی فوری است که ارتباطات را با استفاده از متن، صدا و ویدئو فراهم می کند. اسکایپ بصورت ماهانه حدود 300 میلیون کاربر فعال دارد و بخشی از کمپانی بزرگ مایکروسافت به شمار می رود.

18- وایبر (Viber): همانند اسکایپ یک شبکه اجتماعی ارتباطی است که امکان برقراری تماس متنی، صدا و ویدئو را به اعضاء می دهد. وایبر تقریبا 800 میلیون کاربر ماهانه را به خود اختصاص داده است.

19- تامب ال آر (Tumblr)یک شبکه وبلاگ نویسی با بیش از 350 میلیون وبلاگ و بیش از 500 میلیون کاربر است. این شبکه اجتماعی از وب و تلفن همراه پشتیبانی می کند.

20- لاین (Line): یک شبکه اجتماعی پیام رسانی فوری است که بیش از 600 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. این شبکه در ژاپن محبوب است اما از زبان های انگلیسی و دیگر زبان ها نیز پشتیبانی می کند.

21- گب (Gab): یک شبکه اجتماعی بدون تبلیغ است که به کاربران اجازه می دهد تا پیام های تا 300 کاراکتر به نام "gabs" را بنویسند یا مطالعه نمایند. این شبکه اجتماعی تقریبا 200 هزار کاربر دارد.

22- وی کِی (VK): شبکه اجتماعی ای شبیه به فیسبوک است ولی بیشتر در روسیه و کشورهای اطراف آن طرفدار دارد و حدود 400 میلیون کاربر از آن استفاده می نمایند.

23- رِد ایت (Reddit)یک شبکه اجتماعی محتوایی با بیش از 500 میلیون بازدید کننده ماهانه است. پست های متنی و یا لینک مستقیم می تواند در آن به اشتراک گذاشته شود و توسط اعضا برای تعیین محبوبیت رای داده شود.

24- تلگرام (Telegram)یک سرویس پیام رسانی فوری است که بیش از 100 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد.

25- تگ (Tagged)یک شبکه اجتماعی برای یافتن دوستان جدید است. این سایت حدود 20 میلیون بازدید کننده یکتا در سراسر جهان دارد.

26- مای اسپیس (Myspace): شبکه ای است که پیرامون بحث پروفایل های شخصی فعالیت دارد و بیشتر با حضور موزیسین ها معروف شد. این شبکه اجتماعی قبلا برترین شبکه اجتماعی در آمریکا بود ولی در حال حاضر فقط چند میلیون کاربر دارد.

27- بَدو (Badoo)یکی از محبوب ترین شبکه های دوستیابی در جهان است که بیش از 360 میلیون کاربر ثبت شده دارد.

28- استامبل آپون (Stumbleupon): پلت فرمی است که برای یافتن اطلاعات برای کاربران مفید است. همچنین یک نوار ابزار مرورگر دارد که در تمام مرورگرهای برتر استفاده می گردد.

29- فور اسکوئر (Foursquare): شبکه ای است که اطلاعات خصوصی سازی شده ای را براساس مکان کاربر و خرید قبلی ارائه می دهد. این سرویس ده ها میلیون کاربر دارد و در فضای سازمانی به سرعت در حال رشد است.

30- میت می (MeetMe)اپلیکیشنی است که به کاربران کمک می کند تا افراد جدیدی را جهت چت کردن پیدا کنند و بیش از 2.5 میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

31- میت آپ (Meetup)یک شبکه اجتماعی است که ملاقات با افراد خاص پیرامون یک موضوع تسهیل می بخشد و هم اکنون تقریبا 32 میلیون کاربر دارد.

32- اسکای راک (Skyrock)عمدتا یک شبکه اجتماعی فرانسوی است که قابلیت های وبلاگ نویسی را برای اعضای آن فراهم می کند. این شبکه در حال حاضر حدود چند میلیون عضو دارد.

33- پین بورد (Pinboard): شبکه ای است که در اشتراک گذاری بوکمارک ها فعالیت می کند. همچنین از مزایای آن می توان به تبلیغات رایگان اشاره نمود.

34- کیوی باکس (Kiwibox)یک شبکه اجتماعی برای جوانان است که وبلاگ نویسی، اشتراک گذاری عکس و بازی را امکان پذیر می کند و حدود 3 میلیون عضو دارد.

35- تی وو (Twoo)یک پلتفرم اجتماعی است که به 181 میلیون کاربر خود اجازه ایجاد پروفایل، اشتراک تصویر و چت با دیگران را می دهد.

36- یِلپ (Yelp)یک شبکه مربوط به یافتن رستوران و خدمات خانه است که دارای خدمات اشتراک گذاری عکس، نوشتن نظرات و دیدن فعالیت های دوستان می باشد.

شبکه اجتماعی yelp

 

شبکه های اجتماعی اشتراک عکس

37- اسنپ فیش (Snapfish)یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس است که اعضای آن می توانند از فضای ذخیره سازی نامحدود برای عکس های خود بهره مند شوند. این سایت ده ها میلیون عضو دارد.

38- فلیک آر (Flickr)یک شبکه اجتماعی عکس و ویدئو است که از دهها میلیون عضو و بیش از 10 میلیارد عکس پشتیبانی می کند.

39- فتوباکت (Photobucket)یک سایت میزبانی عکس و ویدئو است که دارای بیش از 10 میلیارد عکس و بیش از 100 میلیون عضو است.

40- شاترفلای (Shutterfly)یک سایت به اشتراک گذاری عکس است که اجازه می دهد 2 میلیون کاربر خود، از عکس ها برای ایجاد هدایای شخصی مانند کیک و تی شرت استفاده کنند.

41- 500 پیکسل (500px)یک شبکه اجتماعی به اشتراک گذاری عکس در کانادا است که بیش از 1.5 میلیون نفر کاربر فعال دارد.

42- دِوین آرت (DevianArt)یک شبکه به اشتراک گذاری هنر با بیش از 38 میلیون عضو ثبت شده است.

43- درونستاگرام (Dronestagram): یک شبکه اشراک گذاری تصاویر هواپیماهای بدون سرنشین است که مدعی است اینستاگرام هواپیماهای بدون سرنشین است و حدود 30 هزار عضو دارد.

44- فوت کی (Fotki)شبکه ای است که در 240 کشور موجود است. این شبکه بیش از 1.6 میلیون کاربر و 1 میلیارد عکس دارد. این سایت فعالیت خود را در استونی آغاز نموده است.

45- فوتولاگ (Fotolog): یک سایت بلاگ عکس است که بیشتر از 20 میلیون بازدیدکننده یکتا دارد.

46- ایمیج آر (Imgur)یک سایت به اشتراک گذاری عکس است که سایت صدها میلیون عکس دارد و اعضای آن می توانند عکس ها را رتبه بندی کرده و به آنها رأی دهند.

47- پیکسابِی (Pixabay)عکس های با کیفیت بالا بین اعضای خود به اشتراک می گذارد. این سایت بیش از 1.1 میلیون عکس و فیلم دارد.

48- وی هیر تی ال تی (Weheartlt)یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری تصاویر الهام بخش است. این سایت بیش از 45 میلیون عضو دارد.

49- 43 ثینگز (43Things)یک سایت برای الهام بخشی، مشاوره و پشتیبانی است که اعضای آن می توانند اهداف را تعیین کرده و با دوستان خود اهداف مورد نظرشان را به اشتراک بگذارند.

50- پث (Path)یک شبکه اشتراک عکس و پیام رسانی است که دارای ویژگی های غنی برای کنترل حریم خصوصی عکس های اشتراکی است و بیشتر در اندونزی محبوب است.

51- آپ لایک (Uplike): شبکه به اشتراک گذاری عکس مستقر در فرانسه است که کاربران را قادر می سازد تصاویر الهام بخش را با مردم به اشتراک بگذارند. این برنامه در حال حاضر توسط میلیون ها نفر از مردم در حدود 160 کشور جهان استفاده می شود.

 

شبکه اجتماعی uplike

 

شبکه های اجتماعی سبک زندگی

52- لَست اف ام (Last.fm)یک شبکه یافتن یا تشخیص موسیقی است که همچنین موسیقی های گوش داده شده کاربران را نیز به اشتراک می گذارد تا دوستان آنها بتوانند گوش می دهد. این سایت دارای ده ها میلیون کاربر و بیش از 12 میلیون آهنگ موسیقی است.

53- ومپایر فریکز (VampireFreaks): شبکه یا جامعه ای برای زیر شاخه های فرهنگی صنعتی است که برای دوستیابی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و میلیون ها عضو دارد.

54- کافه مام (CafeMom)یک سایت برای مادران و آنهایی که دوست دارند مادر شوند است. بیش از 8 میلیون بازدیدکننده داشته است.

55- رَوِلری (Ravelry)یک شبکه اجتماعی برای نخ ریسی، بافندگی و پوشاک است. این سایت دارای بیش از 7 میلیون کاربر ثبت شده است.

56- اِی اسمال وُرلد‌ (ASmallWorld): شبکه اجتماعی ای است که به سفرهای لوکس و برقراری ارتباطات اجتماعی می پردازد و اعضای جدید خود را بر مبنای دعوت عضوهای جدید جذب می کند. این شبکه در حال حاضر 250 هزار عضو دارد.

57- ریورب نیشن (ReverbNation)یک شبکه اجتماعی برای نوازندگان است تا به آنها کمک کند تا شغل خود را مدیریت کنند و فرصت های جدیدی پیدا کنند. این سایت حدود 4 میلیون نوازنده به عنوان عضو دارد.

58- سوند کلود (SoundCloud)یک پلت فرم توزیع صوتی آنلاین است که کاربران را قادر می سازد آپلود، ضبط، ترویج و به اشتراک گذاری موزیک های اورجینال خود را انجام دهند. این سرویس هر ماه بیش از 150 میلیون شنونده منحصر به فرد دارد.

59- کراس تی وی (Cross.tv)یک شبکه اجتماعی است که محتوای مسیحی را بین 650 هزار اعضای آن به اشتراک می گذارد.

60- فلیکس استر (Flixster): یک سایت برای یافتن فیلم های جدید، دانستن در مورد فیلم ها، و دیدار با افراد هم سلیقه در فیلم است.

61- گایا آنلاین (Gaia Online)یک شبکه اجتماعی با تم انیمیشنی و وب سایت فروم مانند است و بیش از 25 میلیون کاربر ثبت شده دارد.

62- بلک پلنت (Black Planet): یک شبکه های اجتماعی برای آمریکایی های آفریقایی است که بر روی دوستیابی، نمایش استعداد، چت و وبلاگ نویسی متمرکز است. این سایت حدود 20 میلیون عضو دارد.

63- مای ام اف بی (MyMFB)یک شبکه اجتماعی برای ارتباط مسلمانان در 175 کشور جهان است. این سایت در حال حاضر تقریبا 500 هزارعضو دارد.

64- کِیر2 (Care2)یک شبکه اجتماعی است که فعالان سراسر جهان را بخصوص در ارتباط با مسائل سیاسی و محیط زیست به هم متصل می کند. این سایت حدود 40 میلیون کاربر دارد.

65- کارینگ بریدج (CaringBridge)یک شبکه اجتماعی برای افراد مبتلا به بیماری های مختلف و پزشکی و درمان است.

66- گو فاند می (GoFundMe)یک شبکه جمع آوری کمک مالی است که می تواند برای جمع آوری پول به علل مختلف استفاده گردد.

67- تایندر (Tinder): یک اپلیکیشن موبایل مبتنی بر سفارش دهی است که بیش از 50 میلیون استفاده کننده از آن بهره می برند.

68- کراکس (Crokes): یک شبکه اجتماعی شبیه به توئیتر برای نویسندگان است که تنها اجازه نوشتن 300 کاراکتر برای هر پست را می دهد.

69- گودریدز (Goodreads)یک شبکه اجتماعی برای دوستداران کتاب است که می توانند کتاب ها را بخوانند و به دوستانشان توصیه کنند. این سایت متعلق به آمازون است و ده ها میلیون عضو دارد.

70- اینترنیشنز (Internations)یک شبکه اجتماعی است که 390 شهر در سراسر جهان را متصل می کند و تقریبا 3 میلیون کاربر دارد.

71- پلنتی آف فیش (PlentyofFish)یک شبکه اجتماعی دوستیابی رایگان است که برخی خدمات پولی را هم ارائه می دهد. این شبکه بیش از 100 میلیون کاربر ثبت نام شده دارد.

72- مایندز (Minds)یک شبکه اجتماعی است که به کاربران آن امکان می دهد کانال های مختلفی را ایجاد کنند و به آنها حتی برای فعالیت آنلاین خود پاداش می دهد و در حال حاضر بیش از 2 میلیون عضو دارد.

73- نکسوپیا (Nexopia)یک شبکه اجتماعی کانادایی است که به اعضای آن اجازه می دهد تا انجمن هایی را با موضوعات مختلف ایجاد کنند و در این انجمن ها به بحث و گفتگو بپردازند. این سایت بیش از 1 میلیون کاربر دارد.

74- گلوکالز (Glocals)یک شبکه اجتماعی است که در سوئیس برای جامعه مهاجرین ایجاد شده است و به اعضا این اجازه را می دهد تا با یکدیگر ملاقات کنند، فعالیت هایشان را سازمان دهی کنند و اطلاعاتشان را به اشتراک بگذارند.

75- آکادمیا (Academia.edu)یک وب سایت شبکه اجتماعی برای دانشگاهیان است. این پلت فرم می تواند برای به اشتراک گذاشتن مقالات، نظارت بر تاثیر آنها و دنبال کردن تحقیقات در یک زمینه خاص مورد استفاده قرار گیرد. این سایت بیش از 55 میلیون کاربر دارد.

76- بیسیو (Busuu)یک شبکه اجتماعی یادگیری زبان است. این سایت کارآموزان و یادگیرنده ها را به صحبت کننده هایی با زبان مادری متصل می کند تا فرایند یادگیری را ساده تر کند.

77- انگلیش بیبی (English Baby)یک شبکه اجتماعی و برنامه درسی آنلاین برای یادگیری زبان انگلیسی و زبان عامیانه است. این سرویس توسط بیش از 1.6 میلیون کاربر استفاده می شود.

78- ایتالکی دات کام (Italki.com): پلت فرمی است که ارتباط بین زبان آموزان و معلمان زبان را برای کمک به یادگیری زبان های جدید فراهم می سازد. این سایت بیش از 1 میلیون زبان آموز دارد.

79- آن تپد (Untappd): شبکه ای است که به کاربران اجازه می دهد آبجوها را امتیازبندی کنند و حدود 3 میلیون عضو دارد.

80- دوکسی میتی (Doximity)یک شبکه اجتماعی برای پزشکان ایالات متحده است و بیش از 800 هزار عضو دارد.

 

شبکه اجتماعی Doximity

 

شبکه های اجتماعی مسافرت و سفر

81- واین (Wayn)یک شبکه مسافرتی است که افراد هم فکر را به هم متصل می کند و همچنین به آنها کمک می کند محل مورد نظر خود جهت مسافرت را بیابند. این سایت بیش از 20 میلیون کاربر دارد.

82- کوچ سورفینگ (CouchSurfing)پلتفرمی را برای اعضا فراهم می کند تا مثلا به عنوان یک مهمان در خانه شخص مورد نظر خود بمانند، میزبان مسافران باشند، با سایر اعضا ملاقات کنند و به یک رویداد بپیوندند. این سایت تقریبا 15 میلیون عضو دارد.

83- تراوبادی (TravBuddy): شبکه ای است که متخصص در پیدا کردن هم سفر برای اعضای خود است. این سایت حدود نیم میلیون عضو دارد.

84- تورناک (Tournac)یک شبکه اجتماعی برای مسافران است که مردم را به مکان های مشابه هم هدایت می کند.

 

شبکه اجتماعی tournac

 

شبکه های اجتماعی بازی

85- سلوفان (Cellufun)یک انجمن بازی با بیش از 2 میلیون عضو است که می تواند با استفاده از هر دستگاه تلفن همراهی قابل دسترس باشد.

86- موکو اسپیس (MocoSpace)سایت بازی اجتماعی با بیش از 2 میلیون کاربر و بیش از 1 میلیارد نمایش صفحه ماهانه است.

87- زینگا (Zynga)چندین بازی را ارائه می دهد که توسط میلیون ها کاربر روزانه بازی می شود. عناوین محبوب Farmville، Draw Something و Zynga Poker عنوان بعضی از این بازی ها هستند.

88- هابو (Habbo): یک کمپانی بازی های اجتماعی برای نوجوانان است که بیش از 5 میلیون بازدیدکننده یکتا بصورت ماهانه دارد. این شبکه بصورت 9 سایت در کشورهای مختلف جهان فعالیت می کند.

 

شبکه اجتماعی Habbo

 

شبکه های اجتماعی ویدئو

89- یوتیوب (YouTube): یک شبکه اجتماعی مرجع در زمینه به اشتراک گذاری ویدئو در جهان است که به بازدیدکنندگان و کاربران اجازه آپلود، مشاهده و اشتراک گذاری ویدئوها را می دهد. یوتیوب بصورت روزانه از میلیاردها ویدئو پشتیبانی می کند.

90- فانی اُر دای (FunnyOrDie)یک شبکه ویدئویی کمدی است که به کاربران اجازه می دهد تا فیلم ها را بارگذاری، به اشتراک گذاری و رتبه بندی کنند. این شبکه صدها میلیون تماشاگر دارد.

91- توت (Tout)یک شبکه ویدیویی است که به کسب و کارها کمک می کند تا ارتباط عمیق تری با بینندگان خود برقرار کنند و حدود 85 میلیون بیننده یکتا بصورت ماهانه از آن بازدید می کنند.

92- واین (Vine): پلت فرمی است که به عنوان یک شبکه به اشتراک گذاری ویدیو برای فیلم های 6 ثانیه محبوبیت یافت و در حال حاضر بخشی از توییتر به شمار می رود.

 

شبکه اجتماعی Vine

 

شبکه های اجتماعی مجازی

93- کلاس میت (Classmates): به کاربران خود اجازه می دهد تا با دوستان دوران دبیرستان خود در ایالات متحده ارتباط برقرار می کنند و همچنین امکان آپلود سالنامه های دبیرستانی را فراهم می آورد. 

94- مای هریتیج (MyHeritage): یک شبکه ژنتیکی آنلاین است که به کاربران خود امکان می دهد تا درخت خانوادگی خود را ایجاد کنند، عکس های خود را آپلود نمایند و در میان میلیون ها رکورد تاریخی جستجو نمایند. این سایت حدود 80 میلیون عضو در سراسر جهان دارد.

95- 23 اند می (23andMe): یک شرکت تجزیه و تحلیل DNA است که مشتریان خود را با بستگانشان بر اساس تجزیه و تحلیل DNA متصل می کند. 

96- انسستری (Ancestry)پلت فرمی برای ساختن شبکه های سلسله شناسی و یافتن فامیل و اجداد فرد است. این سایت تقریبا 2 میلیون عضو دارد.

 

شبکه اجتماعی Ancestry

 

شبکه های اجتماعی تجاری

97- ویادئو (Viadeo)یک شبکه اجتماعی برای صاحبان کسب و کار، کارآفرینان و مدیران است و بیشتر در اروپا فعالیت دارد. این شبکه اجتماعی حدود 50 میلیون عضو دارد.

98- رایز (Ryze): شبکه ای حرفه ای برای کسب و کار و عمدتا کارآفرینان جدید است. این سایت حدود 1 میلیون عضو دارد.

99- زینگ (Xing)یک شبکه اجتماعی حرفه ای است که توسط مصرف کنندگان و کسب و کارها مورد استفاده قرار می گیرد. Xing گروه های بسته ای را فراهم می کند تا یک شبکه خصوصی و امن را در یک شرکت بوجود آورد.

100- اسپرای بردز (Sprybirds)یک سایت اجتماعی و کسب و کار شبکه ای است که مردم می توانند دوستی های تجاری در آن ایجاد نمایند.

101- سولابوریت (Solaborate)یک شبکه اجتماعی و پلت فرم همکاری مختص متخصصان فن آوری است تا فرصت های پیش روی آنها را بیابد و اکوسیستمی حول محور خدمات و محصولاتشان ایجاد نماید.

102- ای تورو (eToro)یک پلت فرم کسب و کار اجتماعی است که سرمایه گذاران را قادر می سازد تا به طور خودکار بازاریابان شبکه ای را مشاهده و پیگیری نمایند. این شبکه بیش از 2.5 میلیون عضو دارد.

 

شبکه اجتماعی eToro

 

شبکه های اجتماعی وبلاگ نویسی

103- زانگا (Xanga): بعنوان میزبان وبلاگ ها و پروفایل های شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد.

104- پلارک (Plurk)یک شبکه اجتماعی رایگان است که خدمات میکرو وبلاگ نویسی و نوشتن بلاگ های 360 کاراکتری را ارائه می دهد.

105- لیو ژورنال (LiveJournal): شبکه اجتماعی ای است که به کاربران امکان ایجاد وبلاگ، مجله یا دفتر خاطرات را می دهد و ماهانه بیش از 10 میلیون بازدید کننده منحصر به فرد در ایالات متحده دارد.

 

شبکه اجتماعی Livejournal