شایعه خرید اپل توسط کمپانی گوگل به قیمت 9 میلیارد دلار تکذیب شد!

شایعه خرید اپل توسط کمپانی گوگل به قیمت 9 میلیارد دلار تکذیب شد!


اخیرا خبر خرید اپل (Apple) توسط شرکت گوگل به قیمتی بسیار کمتر از ارزش این کمپانی، سر و صدای زیادی را در وال استریت به پا کرد؛


دیروز یک اشتباه نسبتا کوچک در بخش newswire وب سایت معروف و معتبر داو جونز (Dow Jones)، یکی از بزرگ‌ترین اخبار کذب دنیای فناوری را در ارتباط با خرید کمپانی اپل توسط گوگل، آن هم به قیمتی در حدود یک صدم ارزش کمپانی کوپرتینویی‌ها، به وجود آورد؛ ارزش اپل در سال 2017 معادل 805 میلیارد دلار تخمین زده شده است، در حالی که خبر اعلام‌شده در مورد شایعه فروش اپل به گوگل، هزینه رد و بدل شده را 9 میلیون اعلام کرده بود.

در متن خبر خرید گوگل اشاره شده بود که قبل از مرگ استیو جابز، بنیان‌گذار اپل، لری پیج (Larry Page) که یکی از مدیران گوگل است، در سال 2010 بر سر فروش اپل با جابز به توافق‌هایی رسیده بودند و پس از نهایی شدن معامله، کارکنان گوگل به دفتر مرکزی کوپرتینویی‌ها نقل‌ مکان می‌کنند.

 

تصویر خبر منتشر شده

تصویری از خبر منتشر شده

 

البته با وجود اینکه متخصصان سهام در وال استریت به صحت این خبر شک کردند، ارزش ‌سهام اپل برای مدت کوتاهی به 158 دلار رسید و کمی بعد هم به مبلغ 155.84 دلار کاهش یافت.

نمایندگان وب سایت داو جونز اعلام کردند که خبر منتشرشده بخشی از یک متن آزمایشی بوده‌ و این منبع خبری هرگز قصد انتشار چنین مطلبی را نداشته است. کمی بعد از این اعلام هم یک بیانیه رسمی به اشتراک گذاشته شد که از خوانندگان درخواست می‌کرد تا خبر خرید اپل توسط گوگل را نادیده بگیرند؛ مسئولین این اتفاق هم در مورد اشتباه تکنیکی رخ‌داده، از مخاطبان عذرخواهی کردند.

ویلیام لوییس (william lewis) مدیر عامل داو جونز در مصاحبه‌ای با وب سایت Gizmodo در مورد خبر فروش اپل اعلام کرده است که علاوه بر اقدامات مربوط به تصحیح اشتباه، بی‌ملاحظگی که باعث انتشار متنی آزمایشی در منبع معتبری مانند داو جونز شده است، به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

منبع: گجت نیوز